Büyük Birlik Partisi’ne Tebrik Ziyareti

Ziyarete, Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Haber Hak-Sen Genel Başkanı Yılmaz Kaya, HakSen Denetleme Kurulu Başkanı İsmet Taş, Eğitim Hak-Sen Genel Sekreteri Erdinç Toptaş, Kültür Hak-Sen Genel Sekreteri Suna Bayram, Udem Hak-Sen’i temsilen Suat Yıkmaz katıldılar.
Genel Başkan Ayhan Çivi, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye yeni görevinde başarılı olmasını dileyerek , tebrik etti.
Büyük Birlik Partisi’nin merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun her zaman memurların tarafında olduğunu belirterek, memurların vefalı bir dostu ve müttefikiydi ifadelerini kullanan Çivi, kamuoyunda kaza olarak nitelendirilen olayın tüm sebeplerinin kamu vicdanını rahatlatacak bir şekilde açıklığa kavuşturulması gerektiğin söyledi.
Yazıcıoğlu'nun da TBMM'ye taşıdığı 4C'li personele ilişkin sorunların hala sürdüğünü ifade eden Çivi, bu personele yönelik taleplerinin hükümete iletilmesi noktasına Destici'den destek istedi.

Genel Başkan Ayhan Çivi, Destici'ye 4C'li personele ilişkin bir rapor da sundu.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, kamudaki işçi açığının taşeronla kapatıldığını, kadrolu işçilerin dört katı kadar taşeron işçi çalıştırıldığını iddia etti.
BBP olarak sivil toplum örgütlerinin her türlü şikayet ve taleplerini gereken yerlere ilettiklerini anlatan Destici, kamuda çalışan 4C'lilerin mağduriyetini de her fırsatta dile getirdiklerini söyledi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ''4C'lilerle ilgili hala iyileştirme yapılmadı. Sayıları gün geçtikçe artıyor. Örgütlenme ve sendikalaşma oranları ise azalıyor. Kamuda işçi açığı taşeronla kapatılıyor. Kadrolu işçilerin dört katı kadar taşeron işçi çalıştırılıyor'' diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP'nin merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği olaya ilişkin olarak da, olayın kaza mı sabotaj mı olduğuna yönelik hukuki mücadelelerinin devam ettiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile geçen hafta bu konuda bir görüşme yaptıklarını hatırlatan Destici, görüşmede, Cumhurbaşkanı Gül'ün konunun aydınlatılması noktasında kararlı bir duruş sergilediğini aktardı. Destici, devletin de desteğiyle bu olaydaki gerçeklerin gün yüzüne çıkartılacağını söyledi.
Eklenme : 24 Ağustos 2012

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326