Bu Ne Perhiz ,Bu Ne Lahana Turşusu!!!

Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu!

Haber Hak-Sen Genel Başkanı Yılmaz Kaya, yeni Koronavirüs Hastalığı PTT çalışanlarını teğetmi geçecek!

Başkanı Yılmaz Kaya, ülkemizi de tehdit altına alan ve sürekli tedbirlerle yeni Koronavirüs Hastalığı (COVİD-19) un yayılmaması ve yenmemiz için Cumhurbaşkanımızın genelgeleri, Sağlık Bakanlığı genelgelerine kulak asmayan yöneticiler PTT çalışanlarını teğetmi geçecek sanıyorlar.

Başkan Kaya, heyetle birlikte Ankara PTT Babaharman Merkez dağıtım Müdür lük'lerine, grub'larin çalışmalarını yerinde görmek için gitti, çalışma ortamını gören kaya şunları dile getirdi.

Biz demiştik demeyi istemezdik, fakat bunu da söylettiler. Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu.

Çalışanda olarak bilmekteyiz ki şuan PTT emekçileri büyük risk altında, gittikçe yayılan virüs PTT emekçilerine sıçramış durumdadır.

"Altındağ merkez grubundaki arkadaşımız covid-19 test sonucu pozitif çıkmıştır".

Bu süreçte Cumhurbaşkanımızın genelgesi, Sağlık Bakanlığı ve ilgili Bakanlıklar uyguladığı önlemleri kulak arkası edilip doğru düzgün önlemler alınmamıştır, PTT yöneticileri Koronavirüs Hastalığı PTT çalışanlarını teğetmi geçecek sanmaktadırlar, PTT çalışan meslektaşlarımız kimlerin bu Virüs'ü taşıdığını bilemeden sürekli halkla iç içe, virüstü alan arkadaşımız diğer gruplardaki meslektaşlarımızı ve onların sahada bulunan halkımıza risk taşıyor deyilimidir?

Koronavirüs Hastalığı bulaşıcılığı örneklerle duludur, (ÖRNEK) burnumuzun dibinde Ankara Gölbaşı; Market çalışanında testi pozitif çıktı, "tüm mahalleyi karantina altına aldılar", peki Şehrimizin her bölgesine çıkan dağıtıcımızda görülen bu virüs bulaştığında tüm şehrimiz mi karantina altına alınsın? deneme yanılmayla insan sağlığını riske atamazsınız.

Haber Hak-Sen olarak; Durumun vahimi yetini bilmeyen yöneticilerimizden isteğimiz bir an önce bütün çalışanlara test yapılması önlemlerin alınarak ve 14 günlük karantina sürecini başlatılmasını istemekteyiz dedi.

Çalışanlar Başkan Kaya' ya destek vererek Çalışma koşullarını da alkışlarla protesto edip tepkilerini gösterdiler.

Başkan Kaya, desteklerinden dolayı çalışanlara, Hak-Sen Basın ve İletişim Koordinatörü Yusuf Karaçor'a teşekkürlerini iletti.

Haber Haksen
Basın Yayın ve İletişim Çalışanları Hak Sendikası
Eklenme : 04 Mayıs 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : (0312)2290325 - Faks : (0312)2290326